plendenorusv

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9.30-19.00 

oraz w niedzielę i święta w godz. 10.00-18.00 

 Ogrody Hortulus Spectabilis owtarte są od wtorku do niedzieli w godzinach 10.30-20.30

Więcej informacji tel.: 602 610 041.

 

Najważniejsze wydarzenia

Card image cap

VI Kulinarny Festiwal
Kwiatów Jadalnych

17-18.07.2021

17-18 lipca w Ogrodach Hortulus Specatbilis odbędzie się VI Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: Ziołowe kwiaty – magiczne przyprawy.
W czasie festiwalu odbywają się: prelekcje, warsztaty, animacje oraz plenerowe gotowanie z wykorzystaniem kwiatów jadalnych. Zaproszeni eksperci udzielają porad z zakresu: ogrodnictwa, żywienia i kosmetyki, w której wykorzystuje się kwiaty jadalne. Integralną częścią festiwalu są stoiska wystawiennicze w asortymencie, których znajdują się produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne. Festiwal jest jedyną tego typu imprezą organizowaną w Polsce na tak szeroką skalę.


Przeczytaj więcej
Card image cap

Dzień Świra - maskarada
w labiryncie

22.08.2021

Ukoronowaniem wakacji w Ogrodach Hortulus Spectanilis jest Dzień Świta – maskarada w labiryncie. Maskarada odbywa się zawsze pod koniec sierpnia, jej data jest ruchoma. Tego dnia każdy kto do Ogrodów Hortulus Spectabilis przyjdzie w przebraniu zwiedzi je za darmo.Zobacz relację z ubiegłego roku
Card image cap

Noc Kupały

21.06.2021

To słowiańskie święto ku czci przesilenia letniego odbywa się zawsze 21 czerwca. W programie imprezy znajduje się m.in.: słowiańska kuchnia księżycowa, poszukiwanie kwiatu paproci, plecenie wianków oraz tematyczna maskarada pod hasłem: Elfy, wróżki, gnomy, potwory
i inne stwory.


Zobacz relację z tego roku
Card image cap

Dyniowe Garden Party

26.09.2021

Święto dyni połączone z wielkim gotowaniem zupy dyniowej, zabawami ruchowymi oraz dyniową sztafetą z przeszkodami. Wylosuj dynię i biegnij razem z nami! Na gości rządnych przygód czeka poszukiwanie dyni - plenerowa zabawa w największym na świecie labiryncie grabowym.


Zobacz relację z ubiegłego roku