plendenorusv

 STOKROTKA Weekend Hurtowych Cen Roślin Ogrodowych - 15-16 maja 2021

 

 

Majówka w Ogrodach Hortulus - bezpiecznie, na świeżym powietrzu, z rodziną!

Jeżeli nadal zastanawiacie się gdzie wybrać się na majówkę to zapraszamy do Ogrodów Hortulus! Mamy propozycję zarówno dla osób, które długi weekend majowy chcą spędzić aktywnie, jak i dla tych którzy chętnie poleniuchują w promieniach słońca. Niezależnie od preferowanej formy wypoczynku, u nas zrelaksujecie się na świeżym powietrzu w otoczeniu natury.

Tegoroczną majówkę zaczynamy już 30 kwietnia. Wtedy to otwieramy Ogrody Hortulus Spectabilis z największym na świecie labiryntem grabowy i wieżą widokową. Labirynt zaczyna się zielenić, już niebawem jego ściany stworzą szczelne korytarze – pole do plenerowej zabawy Labirynt Mocy. Zabawa Labirynt Mocy to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Do gry potrzebne są: komplet 10 kart, mapa labiryntu i 10 kasowników znajdujących się w labiryncie. Zadaniem graczy jest znalezienie ukrytych we wnętrzu labiryntu kasowników, skasowanie w nich odpowiednich kart i jak najszybsze wydostanie się z labiryntu. 

Jeżeli podczas majówki wybieracie się na rowerową wycieczkę, to Ogrody Hortulus są idealnym punktem do zrobienia sobie przerwy na trasie. Nieopodal Ogrodów przebiegają 4 szlaki rowerowe, a przy samych Ogrodach znajduje się Rowerowy Przystanek, wyposażony w stojaki oraz samoobsługową stację naprawy rowerów. Warto zatrzymać się u nas podczas rowerowej wędrówki.

Miłośnikom spokoju i natury polecamy spacer wśród barwnych kwiatów. U nas odpoczniecie od codzienności w otoczeniu zieleni, na ławkach i leżakach licznie rozstawionych w ogrodzie. O tej porze roku rośliny nabierają kolorów i rozkwitają, a relaks umila śpiew ptaków. Podziwiać można narcyzy, hiacynty, wrzośce, wiśnie japońskie, tulejniki amerykańskie, ciemierniki, magnolie czy sasanki.

Dodatkowo w Centrum Ogrodniczym czeka mnóstwo roślin w tym również tych oryginalnych dla koneserów i hobbystów. Przez całą majówkę czynny będzie również market Ogród i Galeria, oferujący ciekawe pamiątki oraz szeroką gamę produktów do domu i ogrodu.

Ci którzy nie wyobrażają sobie majówki bez grilla, mogą być spokojni. Nasze Caffebary przygotują dla Was grillowane przysmaki, przekąski, domowe ciasto oraz ciepłe i zimne napoje. Nasze Caffebary pracują w trybie „na wynos”.

 

Ogrody Hortulus czynne będą przez cały długi weekend majowy w tym 1 i 3 maja.

Ogrody Tematyczne czynne są od poniedziałku do soboty w godz. 9:30-18:30 oraz w niedzielę i święta (1 i 3 maja) w godz. 10:00-18:00.

Ogrody Hortulus Spectabilis czynne są od wtorku do niedzieli (również w święta 1 i 3 maja) w godz. 10:30-17:30.