Polish English German Norwegian Russian Swedish

Mnóstwo pomysłów na świąteczne prezenty w nowym sklepie internetowym: www.sklep.hortulus.com.pl

 

21-23 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie obyły się  27 Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Targi to doskonała okazja do poznania Polskich oraz zagranicznych ofert turystycznych oraz źródło inspiracji dla każdego, kto jest zainteresowany podróżami oraz wypoczynkiem i rekreacją. Bogatą ofertę turystyczną na targach prezentowało 500 wystawców. W programie znalazł się szereg wykładów, szkoleń oraz konkursów.

 

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wraz z nadejściem Świąt do naszych domów przynosimy najpopularniejszą ozdobę bożonarodzeniową jaką jest choinka. W sprzedaży dostępny jest szeroki asortyment zarówno sztucznych, jak i naturalnych drzewek. My skoncentrujemy się na drugiej opcji - żywych choinkach. Mimo dużej popularności sztucznych choinek, najchętniej spędzamy święta przy żywych drzewkach. Dają one wspaniały zapach lasu, a wydzielane przez nie olejki eteryczne korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i tworzą niepowtarzalny świąteczny klimat.

 

Wiele ptaków opuszcza nasz kraj na zimę, ale są też takie, które z nami zostają. Wśród nich można wymienić m.in. jemiołuszki, gile, sikory bogatki, szczygły, czyże, sójki, kosy czy kawki. Ptaki na co dzień radzą sobie ze wszystkimi trudnościami, jednak kiedy przychodzi zima mogą mieć problemy ze znalezieniem pokarmu. I tutaj możemy im  pomóc – wystawiając ptasie budki, poidełka i karmniki. Należy jednak pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na dokarmianie ptaków musimy robić to regularnie. Ptaki szybko przyzwyczajają się do łatwego zdobywania posiłków, a kiedy „bufet” stanie się pusty mogą sobie nie poradzić.

 

Święta tuż, tuż.  Zastanawiacie się nad oryginalnymi prezentami świątecznymi dla Wszawych bliskich? Mam dla Was dobre wiadomości! Odświeżyliśmy dla Was nasz sklep internetowy www.sklep.hortulus.com.pl, w którym znajdziecie całą masę pomysłów i inspiracji na świąteczne upominki.  

29 września w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbyło się II Dyniowe Garden Party. Wydarzenie zgromadziło ponad 800 osób w tym 100 biegaczy, którzy przybyli na Dyniową Gonitwę!