Drukuj

 

W Ogrodach Tematycznych Hortulus następuje zmiana aranżacji. Wykopujemy tysiące tulipanów, po to aby ich miejsce zajęły tysiące kwiatów rabatowych. W kolekcji 2020 pojawią się najnowsze odmiany pelargonii, fuksji, surfinii, żeniszków, aksamitek czy begonii. W tym roku najmodniejsze są surfinie o nakrapianych kwiatach i intensywnych kolorach. Fioletowe i bordowe finezyjnie nakrapiane płatki odmiany Night sky i  Baby doll  przypominają gwieździste niebo.

Kwiaty rabatowy ozdobią także donice i gazony. W sumie kwiatami sezonowymi obsadzimy ponad 500 donic. Ta kolekcja zostanie z nami aż do jesiennych przymrozków. Zmieniać będą się natomiast kwitnące krzewy, drzewa i byliny. Obecnie w ogrodach czuć słodką woń lilaków, a intensywnością barw zachwycają azalie i rododendrony. Już niebawem kwitnienie rozpoczną ogrodowe królowe - róże.

Pełen efekt pracy ogrodników nad nowymi nasadzeniami będzie można podziwiać za 2 tygodnie, kiedy to pojedyncze sadzonki dobrze rozgoszczą się na rabatach.

Wy również pamiętajcie o swoich balkonach i tarach, to już najwyższa pora aby o nie zadbać. Bez najmniejszych obaw można wysadzić do skrzynek i donic kwiaty rabatowe. Wasze tarasy i balkony mogą ozdobić również zioła. Oprócz walorów estetycznych na pewno znajdą szerokie zastosowanie w Waszej kuchni. Kto nie doceni świeżej bazylii z pomidorami, aromatycznej herbaty z miętą lub lemoniady z lipią cytrynową.  Bogatą ofertę kwiatów rabatowych, ziół i przypraw można kupić w naszym Centrum Ogrodniczym Hortulus.