plendenorusv

UWAGA!
21 czerwca (poniedziałek) w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbędzie się Noc Kupały.
Z tej okazji Ogrody Hortulus Spectabilis będą wyjątkowo czynne.

 

Już nie długo nasze oczy cieszyć będą tysiące tulipanów! Lada dzień zakwitnie większość odmian tych kwiatów. Pierwsze, wczesne odmiany już zaczęły pokazywać nam swoje uroki.

Tulipany będą rozkwitać systematycznie od końca kwietnia, aż do drugiej połowy maja. Tym razem w Ogrodach Hortulus posadziliśmy ich blisko  80 tys. w ponad 200 odmianach. Co roku na rabatach tworzymy nowe finezyjne wzory. W kolekcji Ogrodów Hortulus znajdują się te najbardziej fantazyjne odmiany oraz te które każdy dobrze zna choćby i z własnego ogródka. Razem tworzą one niepowtarzalne, barwne kompozycje, które zachwycą najbardziej wymagających koneserów.

Tulipany różnią się kształtem, kolorem, terminem kwitnienia oraz wysokością jaką osiągają. Wśród wielu jednobarwnych odmian w Dobrzycy zobaczycie również tulipany  różnokolorowe i cieniowane. Kolorowe łany tworzą tulipany z grupy Rembrandta, Darwina, papuzie, piłkowane czy piwoniowe. Wśród nich są również odmiany kolekcyjne oraz te rzadkie, zachwycające koneserów.   

W Ogrodach Hortulus poza samodzielnymi kompozycjami, tulipany dopełniają również istniejące aranżację. Różne odmiany w kolorze czerwonym zobaczymy w ogrodzie purpury i ognia. Żółte tulipany tworzą kompozycje w ogrodzie romantycznym niebiesko-żółtym, a różne odmiany w tonacji różowo-fioletowej zobaczcie w ogrodzie lila-róż zaprojektowanym w stylu nowoczesnym.  

Tulipanom towarzyszą również inne rośliny cebulowe jak  narcyzy, hiacynty i żonkile. Wiosna to również okres kwitnienia krzewów i drzew ozdobnych, takich jak: migdałki, wiśnie japońskie czy pigwowce. Ogród japoński w maju zdobią azalie wielkokwiatowe oraz odmiany azalii japońskich. Zaczyna się również najpiękniejszy okres dla rododendronów, późnych odmian magnolii i bzów.   

Zapraszamy do podziwiania tego kolorowego spektaklu w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy.

 

Zobacz jak wyglądał Festiwal Tulipanów w poprzednich latach -> galeria zdjęć.