Polish English German Norwegian Russian Swedish
 

 Rozpoczeliśmy długi weekend majowy w Ogrodach Hortulus. Ogrody będą otwarte równierz 1 i 3 maja, sprzawdź godziny otwarcia tutaj

Uwaga! Od 29.04.2017 r. otwarte są równierz Ogrody Hortulus Spectabilis. Sprawdź godziny otwarcia tutaj

 

 

Na blisko 30 ha Szkółki produkowane są rośliny ogrodowe zarówno na potrzeby naszego Centrum Ogrodniczego,  jak i zewnętrznych odbiorców indywidualnych i zbiorowych. 

Oferujemy około 2300 gatunków, odmian drzew i krzewów liściastych, iglastych (w tym świerków i sosen), roślin żywopłotowych, ziół, bylin i pnączy. Produkujemy wiele gatunków egzotycznych jak na warunki Polski - umożliwia to nam łagodny, morski klimat (strefa mrozoodporności 7b). 

Duża wilgotność powietrza, brak ostrych zim sprawiają, że rośliny z naszej Szkółki są w świetnej kondycji, dobrze wybarwione i zdrowe, podobnie jak rośliny w naszych ogrodach tematycznych. Do sadzenia roślin wykorzystujemy głównie własną ziemię - mieszanki z torfem i gliną, uzupełnione nawożeniem Osmocote, co jest gwarancją wysokiej jakości roślin.

 

    

 

Corocznie zwiększa się produkcja roślin wieloletnich w gruncie. Oferujemy różnej wielkości  egzemplarze - nawet do 3 metrów wysokości. Nasza Szkółka zaopatruje centra ogrodnicze w całej Polsce oraz firmy terenów zieleni. Wiele gatunków produkujemy w długich seriach. Nasze rośliny eksportujemy również do państw Unii Europejskiej, głownie do Szwecji, Niemiec oraz Rosji. Przy dużych zamówieniach zapewniamy bezpłatny transport na wózkach CC. Wystawiamy faktury VAT, dołączamy etykiety z kodami.